פעילויות נוספות

השקת ספר רפואה בהלכה

הוצאת יד שרה

על Sep 7, 2017

שיפוץ וחידוש בית הכנסת הגר"א

שערי חסד, ירושלים

על Sep 5, 2017

ספר תורה

לעילוי נשמת הרב עמרם שלמה שושן

על Aug 31, 2017

שיפוץ וחידוש בית הכנסת הגר"א

בס"ד

בית כנסת הגר"א שכונת שערי-חסד ירושלים

מוותיקי בתי הכנסת בירושלים עיר הקודש. בית הכנסת נקרא על שם הגאון מוילנא והוקם בעשור השני של המאה ה-20. מייסד בית הכנסת היה המקובל הרב שמואל לרנר-פפרמן, מתושביה הראשונים של השכונה.

בית הכנסת מייצג את ההיסטוריה של השכונה ושל העיר כולה. במרכז החצר נמצאת רחבה בה נערכו החתונות בקהילה משך עשרות שנים. בחזית בית הכנסת ניצב עדיין קיר בטון ממלחמת תש"ח, שהסתיר את התושבים המסתתרים במקלט מאימת ההפגזות. בחזית קבוע אף שעון שמש עתיק שהוקם על ידי השען המפורסם משה שפירא.

בבית הכנסת התפללו במשך השנים אישים ידועים מתושבי השכונה, בהם הרב חרל"פ, הרב שלמה שלמן אוירבך והרב שלום שבדרון. רב השכונה היה גם הרב של בית הכנסת, הרב אברהם דוד רוזנטל, וכיום ממלא את מקומו אחריו בנו הרב יהושע מאיר רוזנטל.

בשנת תשס"ח, במלאת מאה שנה ליסוד שכונת שערי-חסד, לקח על עצמו הנגיד הרב אליהו מרדכי (מוטי) זוננפלד, לשפץ ולחדש את בית הכנסת הגר"א, בו נוהג אביו הרב משה יהודה להתפלל בימי שהותו בארץ ישראל. בית הכנסת שופץ ביד רחבה ובלב אוהב. הריהוט הוחלף וחודש, וכל פינה זכתה לתשומת לב.

בגמר המלאכה ערכה קרן רא"ם מעמד חנוכת הבית ברוב פאר והדר. לצורך כך הוצב בשערי חסד אוהל אירועים מכובד, ולאחר השירה והריקודים בבית הכנסת, התיישבו המוזמנים לסעודת מצוה, בנוכחותם הכבודה של רבני השכונה גדולי ישראל ונכבדי ציבור. ראש העיר ירושלים, הרב אורי לפוליאנסקי נשא דברים באירוע והעלה על נס את תרומתה של משפחת זוננפלד לדורותיה ועמידתה לימין עיר הקודש עד היום.

לרגל חגיגות מאה שנה ליסוד השכונה וחידוש בית הכנסת, הוציאה הקרן את הספר 'שערים' קורות שכונת שערי חסד ובית הכנסת הגר"א. הספר חולק למשתתפים בסיום האירוע.

 


למעבר לספר 'שערים':

http://www.kerenreem.co.il/books/books/101-shearim/

על הוצאת ספריו של הרב טייכטאל

מוטי זוננפלד מומחה בינלאומי בתחום התעופה ונינו של מרן הגאון רבי חיים זוננפלד זצ"ל הקים את קרן רא"ם שסייעה להדפסתם של למעלה מ-100 ספרים. פרופיל (ברנז'ה אנשים) המשך קריאה ←

85 שנה לפטירת הרב זוננפלד

כנס האחדות השנתי של קרן רא"ם התקיים בירושלים ביום ראשון אור לט"ו באב תשע"ז המשך קריאה ←

הכנס שאיחד את ראשי הישיבות

בכנס הושקו סדרה של ספרים תורניים חדשים שיוצאים לאור בסיוע הקרן המשך קריאה ←

האירוע השנתי תשע&#034ו

ראשי ישיבות סלבודקה, מרכז הרב, קול תורה, שבי חברון, מיר, אור אלחנן, והר המור התאחדו בשבוע שעבר באופן נדיר בכנס של קרן רא"ם... המשך קריאה ←

תשובות רבינו יוסף חיים זוננפלד

ב"ה, בשנים האחרונות נתגלה תכריך של כתבי יד שכלל תשובות רבות שכתב הרב. מאמץ רב נדרש כדי לפענח את כתב ידו של הרב... המשך קריאה ←

100 ספרים תורניים ע&#034י מהנדס המטוסים

מוטי זוננפלד מומחה בינלאומי בתחום התעופה ונינו של מרן הגאון רבי יוסף חיים זוננפלד זצ"ל הקים את קרן רא"ם שסייעה להדפסתם של למעלה מ-100 ספרים. המשך קריאה ←